Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.04.2018 - Smolnica - dachowanie samochodu osobowego
W poniedziałek 9 kwietnia o godz. 07.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz trzech osobach poszkodowanych na trasie Wronki-Piotrowo w miejscowo¶ci Smolnica.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Wronki, OSP Piotrowo, OSP Obrzycko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie.
Kieruj±cy oraz pasażerowie opu¶cili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, postawieniu pojazdu na koła, rozł±czeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (29 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Roman GronowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza