Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.04.2018 - Wypadek na trasie Lipnica-Ostroróg
W niedzielę 8 kwietnia o godz. 11.34 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym oraz dwóch osobach poszkodowanych na trasie Lipnica - Ostroróg.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowy OSP Ostroróg, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo.
Kieruj±cy opu¶cił pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu, natomiast pasażerka była uwięziona wewn±trz pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej za pomoc± sprzętu hydraulicznego, wydobyciu osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, rozł±czeniu akumulatora w pojeĽdzie, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu elementów powypadkowych z drogi.
Dwie osoby poszkodowane zostały przewiezione przez ZRM do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Roman GronowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza