Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.02.2018 - Piotrowo - pożar w budynku gospodarczym oraz drewnianej szopy
W poniedziałek 7 lutego o godz. 20.09 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowo¶ci Piotrowo.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Piotrowo, OSP Obrzycko oraz Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar słomy w budynku gospodarczym.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, o¶wietleniu terenu działań, podaniu jednego pr±du ga¶niczego w natarciu na pal±c± się słomę oraz oddymieniu i przewietrzeniu budynku.
W działaniach ga¶niczych brało udział 6 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

W poniedziałek 7 lutego o godz. 22.53 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowo¶ci Piotrowo.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Ga¶niczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Piotrowo, OSP Obrzycko oraz Policja.
Po dojeĽdzie na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianej szopy, która całkowicie była objęta ogniem.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, o¶wietleniu terenu działań, podaniu dwóch pr±dów ga¶niczych w natarciu na pal±c± się szopę, podaniu jednego pr±du ga¶niczego w obronie budynków gospodarczych, rozebraniu nadpalonej konstrukcji szopy oraz dogaszeniu pogorzeliska.
W działaniach ga¶niczych brało udział 6 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: www.facebook.com/gazetaszamotulska/Galeria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza