Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.02.2018 - Nojewo - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana
W niedzielę 4 lutego o godz. 18.19 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Nojewo na drodze wojewódzkiej nr 116.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy oraz Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w samochód ciężarowy. Samochód osobowy znajdował się na drodze, natomiast pojazd ciężarowy znajdował się częściowo w rowie.
Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na DW 116 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. sekc. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza